Слова благодарности Туке и Реве

Слова 'благодарности" Туке и Реве

Пенсионеры в ОРДЛО

Наболіло. Таких історій багато. Історії різні і однакові одночасно.

Днями мала розмову з жінкою. Переді мною сиділа жінка з багатим життєвим досвідом і сумними очима, яка могла багато чого розповісти про своє минуле (люблю такі історії, це як флеш бек в минуле без машини часу), про своїх дітей, онуків, про плани на майбутнє, що на городі посадила, як звуть її кицьку або собаку.

Але… Їй «пощастило» - вона-пенсіонерка-ВПО. І наша розмова, точніше її монолог був тільки про… пенсію, про то скільки разів її було скасовано, про перетинання лінії розмежування( все до дрібних подробиць, бо це робилось багато разів),про дзвінки з різних служб, про постійні перевірки. Я слухала її і поступово розуміла, що головне питання тепер в її житті (як домоклів меч над головою) – «а чи прийде смс про нарахування пенсії?!»

Сумно… У пенсіонерів з непідконтрольної території немає а ні минулого, а ні майбутнього. Немає цього, є теперішнє у вигляді питання - «а чи прийде смс про нарахування пенсії?!».
Постійний стрес, постійне очікування, постійні поїздки на фоні хвороб, які є в кожного в такому віці… Це як гра на виживання… Хто сильніший?

Автор: https://www.facebook.com