Переселенцы в Коломые вносят свой вклад в поддержку украинской армии

Переселенцы в Коломые вносят свой вклад в поддержку украинской армии

Ярмарка в Коломые Схід Захід Єдина Країна

По всей стране, в разных ее уголках, акции в поддержку украинской армии проходят, как событие, вполне привычное по своей сути, но весьма неординарное в организации мероприятия. Когда-нибудь, наши потомки будут собирать свидетельства таких мероприятий, как историческую память и свидетельство высокого патриотического духа украинского народа в борьбе против врагов независимой Украины. Сегодня – это факт. И пусть он останется в том оригинальном свете, как его представили в редакцию нашего сайта члены организационного комитета в городе Коломыя.

"Схід - Захід" - єдина країна. Під таким гаслом у Коломиї 3–4 січня 2015 р. відбувся передріздвяний ярмарок, який проходив на пл. Шевченка неподалік меморіального знаку «Героям Небесної Сотні».
Ярмарок пройшов за ініціативи родин вимушених переселенців з Криму та Сходу України, яку натхненно підтримала багаточисельна громада міста і району, підприємці та волонтери і стала яскравим прикладом єднання усіх українців заради перемоги над лютим ворогом.
Коломийській громаді були запропоновані сувеніри, солодке печиво, наїдки та інші речі, які власноруч виготовленні переселенцями, юними волонтерками з «Правого сектору», Творчою майстернею «Бедрик», Благодійним фондом «Ми – переможемо», коломийськими родинами, які цілими сім’ями взяли безпосередню участь у ярмарку.
Окрема подяка Коломийському військомату, який підтримав проведення ярмарку надавши навчальні автомати, кулемети, пістолети, нові взірці бронежилетів та військового одягу української армії. Відрадно було спостерігати, як ветерани Афганістану з коломийської організації «УСВА» навчали молодь мистецтву збору – розбору та володіння зброєю.
Та особлива наша подяка громаді міста та району, яка взяла найактивнішу участь в ярмарку, як покупці, чи просто, жертвуючи гроші, опускаючи їх у прозорі скриньки.
Головна мета проведення ярмарку досягнута завдяки щирості і щедрості відвідувачів, а це - збір коштів на потреби українських воїнів в зоні АТО
Загальна сума зібраних коштів становить 25 974, 15 грн. З цієї суми оргкомітетом надіслано голові Луганської обласної організації «Української спілки воїнів Афганістану» Сергію Шоніну наш спільний скромний внесок у розмірі 2000 гривень для потреб визволення з полону терористів українських вояків. Решта суми, а саме: 23 974, 15 грн. буде витрачена для потреб АТО за попереднім узгодженням з українськими вояками, які зараз на Сході України захищають нас від ворога.

Як зазначає, одна з ініціаторів проведення ярмарки, Катерина Ветюгова, (на знак протесту проти окупації Криму її сім'я покинула Севастополь і зараз проживає в нашому місті):
Волонтер Катерина Ветюгова.jpg

«Такий ярмарок – це своєрідна подяка від імені вимушених переселенців з Криму та Сходу України громаді міста та району, які дали нам прихисток, створили умови для безпечного проживання, а також свідченням того, що переселенці роблять свій внесок у підтримку української армії. Цей ярмарок є реальним підтвердженням гасла «Схід-Захід – єдина країна» в прагненні допомоги воїнам АТО та нашої праведної перемоги».

Оргкомітет з проведення передріздвяного ярмарку «Схід-Захід – єдина країна»:
Катерина Ветюгова, Михайло Бережницький, Сергій Коцюр, Тарас Маркевич, Василь Нагірний, Михайло Петрів, Йосип Тодорів

На ярмарке в Коломые, встретились «восток» и «запад». Встретились, чтобы не расставаться, чтобы потушить тлеющие угли непонимания, чтобы доказать себе и всей Украине, всему миру, что мир нужен всем людям, независимо от прописки проживания. Сейчас в прикарпатской Коломые нашли приют около 80 семей переселенцев. С коломыйской громадой их объединяет много жизненных путей и возможностей, среди которых есть одна, что не делится пополам – стремление к миру в единой семье украинского общества.