Top Facts - последние новости дня Украины и мира

Не забудьте поделиться материалом:


Аватар пользователя Yara
Опубликовано Yara в June 15, 2016
Коломия - столиця Покуття

Якщо Ви плануєте цікаву подорож Україною то радимо завітати до писанкового містечка Коломия, житло можно обрати за допомогою сервіса разом з doba.ua

Коломия - перлина Прикарпаття

Плануєте літній відпочинок? Якщо це буде подорож по Україні, то радимо відвідати столицю Покуття – Коломию. Коломия запам’ятається своєю тихою красою, цікавою історією, незвичними музеями, новобудовами, історичними будівлями. І все це дуже гармонійно поєднується в цьому місті. Це містечко дуже старе - в цьому році Коломия святкує 775 років. В 1241 році , до якого відносяться перші згадки про місто, Коломия була військовою фортецею.

Як виникла назва міста - Коломия? Невеличкий екскурс в історію. У тій місцевості, що згодом стане Коломиєю, була дуже розвинута торгівля і купці, що приїжджали із сходу, тобто з України, переїздили через болотисті терени між Заболотовом і Коломиєю і в Коломиї мили колеса (кола) в річці. Отже Коломия - місце, де колись мили кола (колеса). Але ж це одна із версій походження назви міста і вона вважається дуже простою і наївною.

Є інша версія. Що Коломия - це поселення коло річки Миї (давні слов'яни всі річки називали Мия) — отже місто коло (біля) ріки Миї називали Коломия.
Вчені ще не знайшли спільної думки, то обирайте самі – яка більше подобається.

Залізничний вокзал в Коломиї

Доїхати до Коломиї з української столиці можно на поїзді “Київ -Рахів”, також є багато автобусних маршрутів з різних куточків України.

Зручна оренда житла для подорожей - Doba.UA

Зручна оренда житла для подорожей - Doba.UA
Зняти квартиру в Коломиї дуже просто. Це можно зробити зазделегідь за допомогою сайту doba.ua.
На цьому сайті ви зможете зняти квартиру на добу і більше.

Що ж цікавого у сучасній Коломиї? Візитна картка Коломиї - єдиний у світі музей Писанки. Споруда, яка виконана у формі яйця-писанки, висотою 13 метрів, стала своєрідною рекламою не лише музею, а також і місту та краю. Музей був побудований всього за 90 днів. Музей Писанки - єдиний в Європі музей, що має форму того, чому він присвячений.
Також радимо відвідати Національний Музей Народного Мистецтва Гуцульщини та Покуття, де можно ознайомитись з усіма видами традиційного народного мистецтва гуцулів та покутян, починаючи з ХVІІ століття до сьогоднішнього часу.

Відео: "Коломия від зверху"

Є в Коломиї і Музей Історії Міста, де історія міста зберігається в речах, фотографіях і документах минулих часів.
У Коломиї чимала кількість різноманітних храмів різних конфесій Найцікавіша пам'ятка міста – Благовіщенська церква. Побудована вона ще у 1587 році, і вважається найстарішим дерев'яним храмом Галичини.

Окремо треба сказати про кав’ярні. Місто вас здивує великою кількістю кафе та кав’ярень. І у кожного є своя родзинка, своя неповторність. Кав’ярня – бібліотека “Букініст” чи кав’ярня-музей “Кіблер”, а може кав’ярня c сучасним дізайном “Fun Coffee” і багато інших – в кожній з них вам буде цікаво.
Також в Коломиї є Міське озеро, навколо якого можно прогулятися ввечері, коли там особливо затишно при світі ліхтарів і зайти в цікаве кафе “Кружало” з відкритою терасою на другому поверсі.

Відкрийте для себе Коломию!

Категория: 

Подписка

Оставайтесь с нами