Top Facts - последние новости дня Украины и мира

Не забудьте поделиться материалом:


Аватар пользователя yaroslavna
Опубликовано yaroslavna в December 07, 2013
петиция украинского народа президенту януковичу

Украина богата не только природными ресурсами, а еще талантливыми, мудрыми и умными людьми. Пожалуй, нет в мире, такой страны, где гармонично сочетаются терпимость и толерантность, радушие и гостеприимность, практичность и щедрость, прагматичность и духовность, и много таких качеств, которые хранит в себе генетический код украинской нации. Уже в который раз, в истории Украины наступает время «Ч», когда долготерпению приходит конец и право последнего слова берет народ.

Известные писатели, историки, литературные критики, художники, певцы, журналисты, войдя в бурную реку протестных акций на майданах страны, выступили с петицией к украинским оппозиционным политикам. Петиция опубликована на сайте "Petitions247.net", под названием «Задание 5/12». К этому времени под петицией уже поставили свои подписи 5920 человек. Сбор подписей продолжается по адресу указанной ссылки.

Текст петиции приводим на языке оригинала и без купюр

"Шановні опозиційні політики!
Ми, учасники Євромайдану, звертаємося до вас. Цей Майдан не такий, як у 2004-му році. Ми подорослішали. Нам не потрібні месії, ми бачимо в політиках лише ефективні інструменти, якими можемо змінити цю країну. Ми дорослі, прагматичні люди.
Попри всю нашу ненависть до Януковича наша мета – не отримати його голову на тарілці, а отримати країну, в якій Януковичі, Азарови і «тітушки» неможливі. Ми добре усвідомлюємо, що силовий розвиток подій на руку одній стороні – Кремлю.
Ми багато в чому незадоволені вашими діями, особливо не консолідованністю зусиль та відсутністю чіткої програми реформ. Але так само ми усвідомлюємо, що інших опозиційних політиків у нас немає. Ми вийшли на цей Майдан за власним бажанням, тому, що влада перейшла всі межі.
Ми повністю підтримуємо ваші вимоги про відставку уряду Азарова та покарання всіх без винятку винних у застосуванні насильства до мирних демонстрантів. Але цього плану замало. Саме тому ми вважаємо за необхідне поставити перед вами наступні завдання, реалістичні, без гучних і красивих слів, виконання яких дозволить вам нарешті стати ефективними інструментами реалізації змін у державі.
Серед найперших до виконання завдань ми бачимо такі:

  1. Звільнення політв’язнів, протиправно утримуваних під вартою після подій на Банковій 1 грудня 2013.
  2. Виведення спецпризначенців з вулиць Києва та інших міст України і повне припинення насильства щодо мирних демонстрантів.
  3. Домовленості про гарантії незастосування репресій до учасників демонстрацій.

Ми чекаємо, що опозиція не буде входити в жодний переговорний процес, доки не будуть виконані ці три умови. Після їх виконання ми чекаємо, що ви в правовому полі доб’єтеся наступного:

  1. Президент буде позбавлений диктаторських повноважень, завдяки відновленню Конституційної реформи 2004 року.
  2. Буде підписано Угоду про асоціацію з ЄС.
  3. Буде прийнято новий Закон про вибори.
  4. Буде прийнято Закон про люстрацію, перш за все в судах, правоохоронних та силових структурах.

Від вас самих, а не від переговорів із владою, ми як ваші виборці чекаємо лише двох речей:

  1. Консолідації та чіткого представлення команди з визначеними функціями.
  2. Представлення чіткого плану реформ на перший рік вашої діяльності при владі.

У виконанні всіх цих завдань ми зобов’язуємося допомагати вам усіма способами, доступними громадянському суспільству".

Источник: lvivexpres.com.

Категория: 

Подписка

Оставайтесь с нами