Top Facts - последние новости дня Украины и мира

Не забудьте поделиться материалом:


Опубликовано root

Березневі дні вшанування пам'яті великого Кобзаря, мимоволі навели на думку, що справжній талант, будь якого спрямування, має бути суто власним. Це, як знак долі. Тому, втручатися в чужу долю, тим паче, грітися в променях чужої слави і здобутків – справжнє злодійство. Та, чи може зупинити злодюжку совість? Напевно, ні.

Та, хто б повірив, якби, не факти, що чиновник найвищого щабеля влади, до того ж, надто зайнятий справами державними, візьметься за перо і темними ночами відтворюватиме творчі задуми. Мабуть, визначився так, що всюди себе презентував, скрізь побував, в усіх галузях - якщо не доктор наук, то академік. А от у письменники, ще не ходив. Треба таки іти, бо сплине час і нащадки не згадають про письменницький хист самого президента. От і сталося так, що з явились на світ Божий книжки авторства Віктора Януковича. Аж чотири книжки написав, правда невідомо, чиєю рукою і розумом. Сам собі і гонорар призначив, сам собі і титул письменника намалював. Та, от халепа. Не поширюються книжки серед людей,бо кому ж цікаво витрачати марно час на увагу до паперового марнославства.

Книга про президента Віктора Януковича потрібна, передусім, самому Януковичу. Навіщо ж йому, так багато примірників своєї творчості? Можливо, частина книг стане придбанням бібліотек, де з часом, вони вкриватимуться пилом епох. Про це в ефірі телеканалу ТВі сказав редактор сайту "Буквоїд" Сергій Руденко. Експерт, зокрема, заявив, що біографічні книжки про представників українського істеблішменту потрібні, лише їм самим, і більше нікому.

"Я довго думав про те, кому ці книжки потрібні? Остання книжка вийшла тиражем три тисячі екземплярів", - зазначив Руденко.

За його словами, це дуже великий тираж, як для українського книжкового ринку. То, на яку аудиторію розраховані ці книжки, для кого вони цікаві? Це питання так і залишиться без відповіді, тому що ніхто її не знає, навіть, автор. Просто, сходив у письменники, та й годі. До того ж, книги Януковича не визнала світова співдружність апологетів друкованого слова.

До речі, "Об'єднання письменників і письменниць Австрії" (IG Autorinnen Autoren) не надаватиме інформаційну підтримку книзі Віктора Януковича "Opportunity Ukraine", яка була видана у австрійському видавництві Mandelbaum. Про це йдеться у заяві керівника організації Ґерхарда Руїса, текст якої має у своєму розпорядженні "Українська правда".
У листі зокрема зазначається, що IG Autorinnen Autoren

"не надаватиме своєї презентаційної платформи книзі Віктора Януковича, ані при її презентації у Франкфурті, ані на книжковому ярмарку у Відні, ані на Ляйпцигському книжковому ярмарку наступного року, ані у своєму каталозі книжкових новинок".
У цій заяві організація розцінює появу книги Януковича, не як звичайну практику видавництва,

"оскільки воно дотепер так і не запропонувало її в електронних торговельних мережах, що зазвичай давно мало бути зроблено".
"Окрім того, видавництво повинно розібратися із закидами у плагіаті, які лунають на адресу автора, або його "літературного раба" з університетських кіл в Україні", - йдеться у заяві організації.

Автор листа нагадує, що Віктор Янукович перетворив Україну на "державу з напівдиктаторським режимом", в якій опозиціонери сидять за ґратами, а незалежна преса зазнає утисків.

"За оцінками опозиції, цей твір слугує не тільки прикрашуванням політики Януковича, а й зняттю з нього звинувачень, оскільки видано її не в "прирученому" українському видавництві, а у австрійському, відомому своїми активними виступами на підтримку демократії та прав людини", - вважає IG Autorinnen Autoren.

"Опублікування книги президента Януковича, яка змогла вийти в австрійському видавництві, набуде найближчим часом широкого міжнародного поширення, і Австрія може в такий спосіб потрапити у недвозначний зв'язок з політикою Януковича", - пояснює Руїс причини відмови IG Autorinnen Autoren Австрії брати участь в інформаційній підтримці нової книжки.

IG Autorinnen Autoren є впливовим в Австрії письменницьким об'єднанням.
За словами Ґерхард Руїса, офіційна заява IG Autorinnen Autoren, щодо книги Януковича, буде розміщена у Autoren Solidaritet – журналі організації, який виходить тричі на рік.
Як відомо, книжка Віктора Януковича "Opportunity Ukraine" виявилась плагіатом. У ній подано уривки чужих текстів, без жодних посилань на авторів.

Вкрасти можно, майже все, але у якого Бога, Віктор Янукович спромігся вкрасти талант митця? Відповідь, напевно у словах Тараса Шевченка «О думи мої! О славо злая».

Категория: 

Подписка

Оставайтесь с нами