Top Facts - последние новости дня Украины и мира

Не забудьте поделиться материалом:


Опубликовано root в April 04, 2013

Щорічний Європейський форум YES, що відбувся у Ялті, продемонстрував світу, що люди різних країн та континентів прагнуть домовлятися, допомагати, радитися.

Відбулися заплановані зустрічі, діалог між політиками. Українська делегація на чолі з президентом В.Януковичем також взяли участь у роботі форуму, маючи у своєму арсеналі невеличку скриньку досягнень. Та, скористатися змістом цієї скриньки у повному обсязі, членам української делегації, на жаль, не вдалося, з тієї причини, що українські політики їхали на форум, щоб свідчити світу про свої успіхи, а від них чекали просто відповідей на численні питання щодо демократії в країні, захисту прав людини, чесного правосуддя.

Чільні політики Євросоюзу і США наголошують на необхідності підтримання діалогу із Україною, попри багато питань до української влади, які стосуються переслідування опозиції і вибіркового правосуддя.

Коли екс-президент Польщі Александр Квасневський запитав Віктора Януковича про справу Ю.Тимошенко, президент проігнорував це питання і почав відповідати на інше - про те, що вдалося досягти владі за понад два роки керівництва країною.
Український президент не звик, з недосяжної висоти своєї величності, відповідати на незручні питання будь-кого. Він уперто доповідав, що в країні все гаразд, що досягнуте за, понад два роки є надбанням, саме демократичного спрямування держави. Та, мабуть, не досить переконливою була його доповідь, бо у політиків європейської співдружності були питання, щодо легітимності майбутньої Верховної Ради.

"Легітимність майбутнього парламенту залежатиме від проведення виборів, які мають бути вільними та чесними у відповідності з найвищими міжнародними стандартами. В цьому контексті ми підкреслюємо важливість свободи засобів масової інформації", - сказано в заяві, яку поширила Європейська комісія після зустрічі.

Комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт та голова комітету з питань закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок, заявили, що легітимність майбутньої Верховної Ради залежатиме від ходу виборів.

Болюча та невідворотня тема жовтневих виборів, для українських можновладців, також небажана для обговорення. Їм, завдалегідь відомо, що вибори пройдуть в Україні "чесно" і в "демократичній" площині. До того ж, сьогодні, напередодні виборів, робиться усе можливе і неможливе, щоб забезпечити перемогу провладних сил. Та це внутрішні питання, і обговорювати їх привселюдно, тим паче, у колі авторитетного іноземного товариства - не варто.
Позиція вибірковості, таємності, нещирості, та, насамкінець,лукавство - не додає честі у взаємовідносинах. Тому,випадково чи ні, але перед перервою, під час якої президент Віктор Янукович мав залишити учасників Ялтинської зустрічі для проведення двосторонніх переговорів, екс-держсекретар США Кондоліза Райс підійшла до промовців - українського президента та голови уряду Туреччини Реджепа Ердогана, але потиснула руку і поспілкувалася лише із турецьким прем'єр-міністром.

Проте, у ту хвилину до Раджепа Ердогана підходили й інші учасники зустрічі, дякуючи за виступ, присвячений ситуації на Близькому Сході і останнім подіям у Лівії та інших арабських країнах.

На форумі обговорювався вагомий блок питань з демократії, як такої, що є двигуном прогресу у будь якому суспільстві. Присвятивши свій виступ на Ялтинському форумі питанням розвитку демократії, Кондоліза Райс заявила, що країна може претендувати називатися демократичною, лише у випадку дотримання низки принципів, серед яких і справедливе правосуддя. За її словами, сьогодні може бути один лідер, завтра - інший, але при цьому в державі обов'язково має бути неупереджений суд, а влада не повинна давати підстав для підозр у політичному переслідуванні опонентів.

У заяві європейської комісії щодо ситуації в Україні, наголошується про стурбованість про подальшу долю українського суспільства, затиснутого у лещата авторитаризму.

"Ми висловлюємо жаль, що наслідки нинішньої ситуації не дадуть можливості двом можливим лідерам опозиції брати участь у парламентських виборах внаслідок судових процесів, які не відповідали міжнародним стандартам чесності, прозорості та незалежності юридичного процесу",- йдеться у заяві.
Шлях України до Єс, за даних обставин, виявився доволі непростий. Вочевидь, що Асоціації України з ЄС не буде без повернення верховенства права в країні.

Та, всупереч обставинам, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив журналістам, що зустріч президента із чільними політиками ЄС підтвердила "продовження діалогу" і стабільність стосунків. Видаючи бажане за дійсне, очільник міністерства сподівається, що "сонце, таки, зійде вчасно".

Костянтин Грищенко не відповів на запитання журналістів про те, чи відбудеться саміт Україна-ЄС цього року, сказавши лише, що раніше планувалося провести саміт у грудні цього року:

"Саміт у нас запланований до кінця року... Я вас запитую - сонце зійде чи не зійде? Обов'язково зійде", - сказав К.Грищенко.

Своєю чергою, президент Віктор Янукович заявив перед присутніми на форумі, що після парламентських виборів Україна підпише угоду про Асоціацію та створення Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом і, що буде знято усі перепони на цьому шляху.

"На даний час у наших партнерів з'явились певні додаткові питання до України, але я переконаний – після нинішніх парламентських виборів всі перестороги зникнуть, і шлях до повноцінної асоціації України із ЄС буде пройдений до кінця", - сказав Віктор Янукович, не уточнивши, однак, які саме "питання".

Подписка

Оставайтесь с нами